czwartek, 31 sierpnia 2017

Sprawdź czy cierpisz na migrenę!


Ból głowy, migrena

Prawie 20% populacji cierpi na migrenę.

Migrena jest chorobą, na którą choruje większa ilość kobiet niż mężczyzn! Zapadają na nią najczęściej osoby w średnim wieku. W tym okresie cierpieć na nią może nawet 25% kobiet i blisko 10% mężczyzn. Przypadłość ta występuje również u dzieci, wśród których kształtuje się na poziomie 5% ogółu chłopców i dziewcząt do 12 roku życia.Prawie 20% populacji cierpi na migrenę.
Wraz z menopauzą i starzeniem, migrena w większości przypadków ustępuje zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Określa się, że na migrenę cierpi zaledwie 5% siedemdziesięciolatków. Najczęściej choroba trwa całe życie z okresami zaostrzeń i remisji. Zdarza się czasami, że choroba może ustąpić w czasie ciąży.

Nie każdy ból głowy to migrena!

Cechy odróżniające migrenę od innych bólów głowy:
* Ból ma charakter napadowy, jest określany jako tętniący,
* Ból migrenowy zwykle zaczyna się jednostronnie,
* Migrenowy ból jest silny i występuje przewlekle,
* Napady migrenowego bólu mogą trwać od 4 do 72 godzin,
* Ból może pojawić się cyklach kilkunastominutowych lub trwać nieprzerwanie parę godzin,
* Napady bólu migrenowego są nawracające, w zależności od pacjenta przerwy pomiędzy atakami mogą trwać od kilku dni do kilku miesięcy,
* Ból migrenowy, jest na tyle dokuczliwy, że ogranicza codzienną aktywność życiową chorego,
*Ból migrenowy ma charakter uciążliwie silny, pulsujący ból głowy, zlokalizowany głównie w okolicach skroni,
* W napadzie migreny często występują nudności, prowadzące czasem do wymiotów, czasem nadwrażliwość na zapachy, dźwięki oraz światło.

  U prawie 70% chorych na migrenę zanotowano przypadki migreny w rodzinie więc potwierdza to tezę, że predyspozycje do choroby są dziedziczne!!!

  Migrenowy ból głowy jest najbardziej symptomatycznym i najbardziej dotkliwym objawem migreny. Zarówno częstotliwość występowania jak i skala bólu migrenowego, który może paraliżować życie codzienne pacjenta sprawiają, że choroba wciąż stanowi poważne wyzwanie dla medycyny.

A Wy jak radzicie sobie z obiawami i atakami migreny czy macie sprawdzone sposoby radzenia sobie z bólem migrenowym? Podzielcie się z nami swoimi dobrymi radami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Testujemy ZESTAW BUNNY&COMPANY. POLECAMY!

Z Blogosfery Canpol Babies otrzymaliśmy do testowania: ZESTAW  BUNNY&COMPANY  marki Canpol Babies  w którym znalazły się : ...